NÁVRAT NA VSTUP DO NOVOMĚSTSKÉHO KURÝRA.

NA FACEBOOKU V RÁMCI AKTIVITY "JDEME NA KOUPÁLKO" BYLA UVEŘEJNĚNA NÁSLEDUJÍCÍ INFORMACE

(Uveřejnil ing. arch. Vojtěch Lichý, Ateliér MLAA, Praha.)

Vloženo 02. 09. 2018.


Pokračování této problematiky viz samostatná sekce "KOUPALIŠTĚ" .

Citace:

Dobrý den přeji.

Přidávám novou, upravenou situaci, která lépe řeší určité vazby, především na letní kino. Upraveny jsou i sportoviště, které jsou nyní více ve stínu a tím se dále otevírá hlavní plocha. Z této koncepční situace budou víceméně vycházet vizualizace. Jak jsem psal, času není mnoho.
Takovýto návrh by si zasloužil třeba i několik měsíců, my máme dny, aby se vše stihlo v klidu projednat, ale z mého pohledu je tento základ vyřešen v zásadě správně.

Hezký den.


Konec citace.





INICIATIVA "JDEME NA KOUPÁLKO" SE ROZJÍŽDÍ RAKETOVOU RYCHLOSTÍ
Vloženo 22. 08. 2018.


Pan Vladimír Brož informuje na Facebooku:

Cituji:

Ahoj.
Dnes proběhlo první projednání navrhované změny stávajícího projektu koupaliště na přírodní biotopové koupalistě.
Jednání přímo na koupalisti se zúčastnili Ing. Beseda, Ing. Pozděna, p. Podolský, já a Ing. Barták f. BAPO, který si odskočil ze Skalice.

Účastnikům jsem předložil koncepci řešení, která by měla podstatně snížit investiční a provozní náklady dostat do plusu.
Namísto drahého rešení s pouze 25 m bazénem navrhuji zřízení biotopového koupalistě v původních rozměrech, tj. min. 50 x 30 m a některými atrakcemi pro děti. Dále zázemí provézt jednoduše na slunném místě u vstupu do areálu.

Zachovat parkovací místa tak jak jsou v povoleném projektu, jsou v celodenním stínu. Mista u rybníka vypustit. Biologickou čisticí zónu umístit viz. Var.2.

Koncepce byla účastníky přijata jako reálná. Uzemí vlastně pro zřízení Biotopu při zachování stavebně povolených parkovacích mist neumožňuje jiná řešení. Řešili jsme i další odborné technické zaležitosti pro zpracování návrhu.

U f. BAPO jsem objednal studii v rozsahu cca 20 stránek, která bude odborně a konrétně řešit vybudování biotopového koupalistě NM včetně propočtu investicníc a provozních nákladů.
Měla by být hotova do 7.9.18. Nasledně bude studie zveřejněna a předána Městu k projednání v Radě. O dalším pokračování rozhodne až příští zastupitelstvo. Děkuji všem dnešním účastníkům za vstřícný přístup a věnovaný čas a vyslovenou podporu.

Věřím, že snažení Vás všech o znovuobnovení tohoto nádherného relaxačního místa nebude marné a v roce 2020 se již budete moci se svými dětmi a vnoučaty vykoupat a užít si léta na obnoveném novoměstském koupališti.

Přikládám pár fotek z podobných projektů:












Vydržte a nepolevujte, nesmí se promarnit čas a projekt neustále postrkovat dopředu.
Vladimír Brož.


Konec cituace a kopií obrázků z Facebooku.


Komentář Novoměstského kurýra:
Jak je vidět, když se věci ujme schopný člověk s podporou nadšené veřejnosti, věci se mohou začít hýbat.

Chci na stránkách "Novoměstského kurýra" i nadále sledovat vývoj dalších událostí ve věci iniciativy "JDEME NA KOUPÁLKO".
Určitě držím palce.


Jindřich Buchal.

Vloženo 02. 08. 2018.

OŽIJE V NAŠEM MĚSTĚ INICIATIVA ZA ZNOVUZROZENÍ KOUPALIŠTĚ NA KRÁSNÉM PŮVODNÍM MÍSTĚ?
Přijďte podpořit tuto novou iniciativu.



O zveřejnění výše uvedeného letáku mě požádal pan Zdeněk Menec.

Na Novoměstském kurýru jsem se již dříve také snažil oživit myšlenku na znovuvybudování koupaliště.

Viz "Aktualita" na adrese:

Bude v Novém Městě přece jenom koupaliště?

Jindřich Buchal.